کمیته فنی کنسرو آبزیان کشور

وابسته به سندیکای صنایع کنسرو ایران

سخن بی پرده


در خبرها خواندیم که مجمع تشخص مصلحت نظام، طی مصوبه ای نظر مجلس را در مورد واگذاری امر نظارت بر غذا به سازمان ملی استاندارد، تایید نموده و گویا قرار است تمامی امور مربوط به نظارت بر غذا از سازمان غذا و دارو به سازمان ملی استاندارد محول گردد....


 ادامه مطلب 

 آرشیو مطالب 

فعالیت های سندیکا


اولین جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون تعیین قیمت مصرف کننده و فروش محصولات کنسرو ماهی در سال 97 و موضوع تجدید نظر استاندارد 2870

 ادامه مطلب 

 آرشیو مطالب 

یادداشت


مسمومیت با هیستامین در اثر مصرف ماهی

اسید آمینه هیستیدین که مقدار قابل توجهی از آن در ماهی تون وجود دارد، تحت تاثیر آنزیم هیستیدین دکربوکسیلاز به عامل آلرژی زایی به نام هیستامین تبدیل می شود...

 ادامه مطلب 

 آرشیو مطالب 

جلسه سالانه هیئت مدیره سندیکا

به استحضار مي رساند مجمع عمومى عادى سنديكاى صنايع كنسرو ايران در تاريخ چهارشنبه ٩٥/١٠/٨ در محل خانه كشاورز برگزار گرديد. اين مجمع كه با استقبال خوبى مواجه شده بود، با حضور نمايندگان وزارت كار و اتاق بازرگانى ايران، آقايان فرهادپور و عرفانى تشكيل شد.

در ابتداى جلسه، پس از اعلام رسميت جلسه توسط نايب رييس سنديكا، آقايان نصرت اله منزوى به عنوان رييس، ابراهيم مقرون و حميدرضا حق دوست به عنوان ناظرين و اميرعلى نيكزاد به عنوان منشى مجمع با اكثريت آراى حاضرين انتخاب شده و قبول سمت نمودند. 

پس از آن، گزارش عملكرد يكساله هيأت مديره به صورت پاورپوينت و مصور توسط آقاى مسعود بختيارى نايب رييس سنديكا ارايه گرديد. در ادامه آقاى كرمعلى اسعديان گزارش بازرس قانونى سنديكا را قرائت نمودند. سپس مجمع پس از استماع گزارشات فوق و نظرات موافقين و مخالفين و طرح سوالات از سوى برخى از اعضا و پاسخ لازم از سوى هيأت مديره، گزارش عملكرد اجرايى و مالى هيأت مديره و تراز منتهى به سال مالى مورخ ٩٤/١٢/٢٩ را تصويب نمود.

ساير تصميمات مجمع:

  • روزنامه كار و كارگر به عنوان روزنامه كثيرالانتشار جهت درج آگهى هاى مربوطه تعيين شد.
  • وروديه مبلغ سى ميليون ريال و حق عضويت سالانه مبلغ ده ميليون ريال براى سال ٩٥ تعيين و تصويب شد.
  • به هيأت مديره اختيارات داده شد تا با سازمان شيلات ايران تفاهمنامه اى منعقد نمايد كه بر مبناى آن تنظيم بازار تون ماهيان، به سنديكا واگذار شود و سنديكا نيز به منظور ايجاد سازوكار لازم به ازاى هر كيلوگرم ماهى تون وارداتى، حداكثر مبلغى تا سقف ٢٠٠ ريال دريافت نمايد.
  • جهت انتخاب بازرس قانونى، به صورت كتبى رأى گيرى به عمل آمد و آقاى پيروز ملك زاده با كسب ٣٥ رأى به عنوان بازرس اصلى و آقاى كرمعلى اسعديان با كسب ١٤ رأى به عنوان بازرس على البدل انتخاب شدند.

آنچه كه اين جلسه مجمع را با مجامع پيشين متفاوت ساخته بود، به گونه اى كه شايد بتوان آنرا نقطه عطفى در تاريخ سنديكا دانست، به دلايل متعددى برميگردد كه در زير به پاره اى از آنها اشاره مي شود:

  • مكان برگزارى مجمع، محلى مناسب و آبرومند و شايسته حضور اعضاى محترم سنديكا بود كه از امكانات صوتى، تصويرى قابل قبولى برخوردار بود. همچنين پذيرايى شايسته اى نيز از حاضرين به عمل آمد كه لازم است از دبير محترم سنديكا، جناب آقاى سيد محمد ميررضوى به دليل انجام هماهنگى هاى لازم در اين خصوص، قدردانى به عمل آورد. متذكر ميشود هزينه هاى مربوط به برگزارى اين جلسه توسط اعضاى هيأت مديره تقبل گرديد.
  • حضور گرم، پر شور و مسئولانه اعضاى محترم سنديكا كه على رغم شرايط نامساعد جوى، از راههاى دور و نزديك در مجمع حضور بهم رساندند.
  • مديريت خوب و شايسته جناب آقاى منزوى كه بى طرفانه ومنصفانه و به بهترين شكل ممكن، جلسه را اداره نمودند.
  • ارايه گزارش خوب و كامل عملكرد يك ساله هيأت مديره كه نشاندهنده حركت رو به جلوى سنديكا در ابعاد مختلف ميباشد.
  • حضور مؤثر و وحدت آفرين پيشكسوتان صنعت غذا از جمله جناب آقاى پيروز حميدى كه با پيام وحدت بخش خود، كمك شايان توجهى به تلطيف فضاى جلسه نمودند.
در پايان، هيأت مديره سنديكا بر خود لازم ميداند كه از حضور تك تك اعضاى محترم سنديكا، سپاسگزارى نموده و از كوششهاى صادقانه آقاى كرمعلى اسعديان، بازرس پيشين سنديكا، قدردانى نمايد. ما همواره خود را نيازمند رهنمودها و ارشادات تمامى اعضاى محترم بويژه بزرگان و پيشكسوتان صنعت كنسرو كشور ميدانيم.

با اميد به روزهايى بهتر و درخشانتر براى صنعت كنسرو ايران!

جستجو

تبلیغات