کمیته فنی کنسرو آبزیان کشور

وابسته به سندیکای صنایع کنسرو ایران

سخن بی پرده


در خبرها خواندیم که مجمع تشخص مصلحت نظام، طی مصوبه ای نظر مجلس را در مورد واگذاری امر نظارت بر غذا به سازمان ملی استاندارد، تایید نموده و گویا قرار است تمامی امور مربوط به نظارت بر غذا از سازمان غذا و دارو به سازمان ملی استاندارد محول گردد....


 ادامه مطلب 

 آرشیو مطالب 

فعالیت های سندیکا


اولین جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون تعیین قیمت مصرف کننده و فروش محصولات کنسرو ماهی در سال 97 و موضوع تجدید نظر استاندارد 2870

 ادامه مطلب 

 آرشیو مطالب 

یادداشت


مسمومیت با هیستامین در اثر مصرف ماهی

اسید آمینه هیستیدین که مقدار قابل توجهی از آن در ماهی تون وجود دارد، تحت تاثیر آنزیم هیستیدین دکربوکسیلاز به عامل آلرژی زایی به نام هیستامین تبدیل می شود...

 ادامه مطلب 

 آرشیو مطالب 

عنوان شایعه: مصرف کنسرو ماهی تون موجب معده دردهای عصبی می شود

متن شایعه

اگر بیش از یک بار در هفته تون ماهی میخورید منتظر معده دردهای عصبی باشید.

نیترات موجود در تون ماهی1 و 2 موجب ایجاد معده دردهای عصبی می­شود.


پاسخ به شایعه

شایعه مطرح شده مبنی بر وجود نیترات در ماهیان تون، نشان دهنده عدم بررسی و مطالعه کافی در زمینه پرورش و فرآوری آبزیان می باشد.

1- نگرانی عمده در مورد وجود نیترات به ماهیان پرورشی آکواریومی متمرکز می شود چرا که پرورش آنها نیازمند سیکل منظم و هدایت شده ای می باشد.

برای پرورش ماهی در آکواریوم باید شرایطی برای حفظ و نگهداری ماهی علی الخصوص ماهیان آب شور فراهم آورد، چرا که با ورود ماهی به آکواریوم و غذا دادن به آن، تجزیه غذا و مدفوع ماهی باعث ایجادNH3 درمحیط می شود که برای ماهی، سمّی خطرناک است. در روزهای هفتم تا چهاردهم NH3 در محیط به میزان کم توسط گیاهان طبیعی داخل آب جذب شده و باقیمانده به صورت آزاد در آب باقی می ماند و با گذشت زمان، این میزان بالا می رود تا به حداکثر می رسد. در روزهای چهاردهم تا بیست و پنجم، همزمان با تولید NH3 ؛ باکتری هایی که بطور آزاد در هوا وجود دارند شروع به اکسیده کردن NH3 کرده و آن را به NO2یا نیتریت تبدیل می کنند. این میزان نیز به تدریج بالا می رود تا به حداکثر برسد.


همان طور که مشخص است افزایش نیتریت یکی از عوامل بسیار خطرناک و مهم در نگهداری آکواریوم محسوب می شود و مسمومیت ماهیان با نیتریت مانند آمونیاک به عنوان یک قاتل عمده ماهی آکواریوم شناخته می شود، بعد از آمونیاک خطرناکترین سمی که آکواریوم را تهدید می کند نیتریت است که موجب مرگ ماهی می گردد. برای جلوگیری از مسمومیت باید آب تا رسیدن به شرایط ایده آل مرتب تست شود مقدار نیتریت برای آکواریم باید کمتر از 0.2 نزدیک به صفر باشد.

اما چیزی که حائز اهمیت است، جدا از وجود نیترات در آب و سرانجام مرگ ماهی ها، عدم مصرف ماهیان آکواریومی و پرورشی جهت فرآوری ماهی در کارخانجات کنسرو سازی می باشد.


2- امروزه طیف وسیعی از مواد باعنوان افزودنی به مقدار کم در تهیه برخی موادغذائی به منظور جلوگیری از فساد و حفظ طعم و افزایش زمان ماندگاری استفاده می شوند. یکی از این افزودنی ها نگه دارنده هاست. نگه دارنده ها علاوه بر تأمین سلامت موادغذائی، باعث طولانی تر شدن عمر این مواد و کاهش مشکلات فروش می شوند. ترکیبات نگه دارندهی فراوانی، سال هاست که به برخی موادغذائی افزوده می شوند. یکی از این نگه دارنده ها ترکیبات نیترین است که به صورت نیتریت سدیم E۲۵۰ ، نیتریت پتاسیم E ۲۴۹، نیترات سدیم E ۲۵۲ و نیترات پتاسیم E ۲۵۱ استفاده می شود.

نکته قابل توجه آنجاست که در تولید کنسرو ماهی تون به علت وجود شرایط استریلیزاسیون تجاری که در دمای بیش از 121 درجه سانتی گراد در زمان معینی انجام می گیرد، تمام میکروارگانیسم ها از بین رفته و دیگر نیازی به افزودن نگهدارنده برای افزایش ماندگاری وجود ندارد چرا که وجود این عملیات به تنهایی می تواند ماندگاری محصول را تا 2 سال افزایش دهد و عملا افزودن نگهدارنده هزینه ی اضافی برای تولید کننده محسوب میشود. 

جستجو

تبلیغات